tether
Tether (USDT) $ 0.999707
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 68,208.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,888.36
bnb
BNB (BNB) $ 599.99
solana
Solana (SOL) $ 171.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.530938
usd-coin
USDC (USDC) $ 1.00
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457902
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.164637
chainlink
Chainlink (LINK) $ 18.10
tron
TRON (TRX) $ 0.111226

NFT چیست؟

یکی از کاربرد های اصلی NFT ها در صنعت هنر و سرگرمی است. می خواهید بدانید NFT چیست؟ با استفاده از NFT ها، هنرمندان می ‌توانند اثر های خود را به صورت دیجیتال به فروش برسانند. هر NFT دارای یک شناسه منحصر به فرد است که در بلاکچین ثبت می‌ گردد.

 

NFT  چیست؟

NFT (Non-Fungible Token) یک نوع توکن یا سکه دیجیتال می باشد که بر اساس فناوری بلاکچین ساخته می‌ شود. در مقابل توکن ‌های قابل تعویض (fungible) مانند بیتکوین یا اتریوم که هر واحد آنها با هم قابل تعویض و معادل است. توکن ‌های غیرقابل تعویض (non-fungible) دارای ویژگی‌ ها و مشخصات منحصر به فردی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند.

با وجود توجه بسیار به NFT ها، ممکن است این سوال به وجود بیاید که NFT چیست؟ NFT ها به عنوان یک فرم جدید از سرمایه ‌گذاری و معامله هستند. نکته ‌ای که باید به آن توجه کرد این است که استفاده از آنها همچنان در مرحله آغازین می باشد.  NFT ها ممکن است در آینده تغییرات و تکاملاتی را تجربه کند.

برای رسیدن به پاسخ این سوال که NFT چیست؟ ابتدا بیاید با تفاوت اصلی بین NFT ها و توکن‌ های قابل تعویض مانند بیتکوین و اتریوم آشنا شویم. تفاوت اصلی در ماهیت و قابلیت تعویض آنها است.

 

  1. ماهیت غیر قابل تعویض: NFT ها در مقابل توکن ‌های قابل تعویض مانند بیتکوین و اتریوم، ماهیت غیرقابل تعویض دارند. بدین معنی است که هر NFT دارای ویژگی ‌ها و مشخصات خاصی می باشد که آن را از سایر NFT ها متمایز می‌ کند. به عبارت دیگر، هر NFT یکتاست و نمی ‌توان آن را با یک NFT دیگر جایگزین کرد.

 

  1. کاربرد های متنوع: توکن‌ های قابل تعویض مانند بیتکوین و اتریوم به عنوان واحد های پولی استفاده می‌شوند و قابلیت استفاده معمولی برای معاملات و تبادلات را دارند. از طرف دیگر، NFT ها به عنوان نمایندگان دارایی ‌های دیجیتالی غیر قابل تعویض مورد استفاده قرار می‌ گیرند، مانند اثر هنری، عکس، ویدئو، بازی و غیره. همچنین، NFT ها می ‌توانند برای تجمیع و انتقال مالکیت دارایی‌ های فیزیکی مانند املاک، خودرو ها و موارد دیگر نیز استفاده شوند.

 

  1. برخورداری از ارزش یکتا: یک NFT ارزش منحصر به فردی دارد که بر اساس ویژگی‌ ها، مشخصات، نوع و ارتباط آن با خالق و تاریخچه تراکنش‌ ها تعیین می‌شود. این ارزش یکتا به عنوان نشانگر مالکیت و اصالت دارایی دیجیتال استفاده می‌ گردد. در حالی که توکن‌ های قابل تعویض مانند بیتکوین و اتریوم، ارزش قابل تعویضی دارند و هر واحد آن ‌ها با هر واحد دیگر قابل تعویض و معادل است.

 

این تفاوت ‌ها نشان می‌دهد که NFT ها بیشتر متمرکز بر ارزش‌دهی و معامله دارایی‌ های دیجیتالی منحصر به فرد هستند. در حالی که توکن‌ های قابل تعویض بیشتر برای تبادل ارزش و استفاده عمومی در معاملات استفاده می ‌شوند. امیدواریم به جواب سوال خود یعنی  NFT  چیست؟ رسیده باشید.

 

کاربرد های اصلی NFT  چیست؟

  1. هنر و سرگرمی
  2. بازی ‌های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟